Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 19.08.2018, 10:49

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Директорам міжшкільних комбінатівВнесено зміни щодо замовлення свідоцтв кваліфікованого робітника (10.07.2017). Особи, яким замовляється свідоцтво кваліфікованого робітника у новому програмному забезпеченні ЄДЕБО дані про навчання не вводяться. Картка фізичної особи може створюватись під час замовлення документів, з чим усіх вітаю! 

Підстава: Роз’яснення щодо окремих функцій ЄДЕБО, ч. 1. (Інформацію взято на офіційному сайті Степанівського МНВК)16-17 червня відбулось чергове засідання Координаційної ради МНВК України на базі МНВК Херсонської області.


Одним з розглянутих питань було: "Порядок реєстрації МНВК у базі ЄДЕБО. З досвіду роботи.". 

Своїм досвідом ділився голова КР МНВК Івано-Франківської області, директор Надвірнянського МНВК Штаєр Омелян Семенович.  


Презентація Надвірнянського МНВК:

Основні моменти роботи з ЄДЕБО 


Засідання Координаційної ради МНВК

 

 Чергове засідання Координаційної Ради МНВК України відбулось 18 - 19 червня 2015 року на базі Кременчуцького МНВК.

 Розглянуті питання:

Про нормативно-правове забезпечення діяльності МНВК у проектах нового законодавства про освіту, в планах МОНУ доповідав Дятленко Сергій Миколайович, заступник директора департаменту загальної середньої освіти.

 1.         12 річна освіта – профільна. МНВК працюють, як за професійним, так і академічним спрямуванням . передбачається в обох спрямуваннях профілізації напрямок «Професійні проби».

 2.         На розгляд Верховної Ради подано проект Закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування позашкільних закладів та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів (реєстр. №2901 від 19.05.2015 року) поданий народним депутатом України Балогою І. І.

 3.         Проектом закону «Про професійну освіту» у ст. 24 «Типи професійних навчальних закладів», вказані зокрема і міжшкільні навчально виробничі комбінати. Передбачено здобуття професійної освіти за кошти бюджету на кожному освітньо-професійному рівні.

 4.         Координаційною радою надіслані звернення до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти щодо фінансування МНВК із освітньої субвенції. Аналогічні звернення необхідно надати і до «своїх» народних депутатів.

 5.         Виробнича практика учнів дозволяється з 1до 31 червня.

 6.         Отримали гриф програми напрямку «Професійні проби» на 35, 90, 105 годин по різноманітнішим напрямкам. Ці програми можна використовувати при вивченні предмету технології.

 7.         Обговорено питання обов’язкового підключення МНВК до ЄДЕБО (Єдина державна електронна база освіти). Видача документів про професійну освіту здійснюється виключно через ЄДЕБО.

 8.         Головам Координаційних рад регіонів видані комплекти програм та навчально методичне забезпечення із курсу за вибором «Людина і світ професій».

http://stepmnvk.net.ua/


Директорам МНВК

  1. Просимо взяти участь у розробці проектів програм спеціалізацій, курсів за вибором та професійних проб. Свої повідомлення про розробки з вказаними темами просимо повідомити до 20 листопада 2014 року на електронну пошту Надвірнянського МНВК, розробки програм направити на електронну пошту МНВК до 1 грудня 2014 року (nad_mnvk@ukr.net електронна пошта МНВК)
  2.                  Просимо надіслати інформацію про кількість учнів, які навчаються у вашому комбінаті, а також про наявність посади методиста профорієнтаційної роботи.      

Надіслати інформацію до 21 листопада 2014 року.Борис Жебровський запевнив

директорів міжшкільних навчально-виробничих комбінатів

у підтримці Міністерства


28 листопада 2012 р. 

 БорисЖебровський

 Під час наради з директорами міжшкільних навчально-виробничих комбінатів (далі-МНВК), що відбулася в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту, за ініціативи Бориса Жебровського, розглянуто питання діяльності МНВК у різних регіонах України.

Учасники наради проінформували профільного заступника Міністра про роль, яку виконують МНВК в системі загальної середньої освіти на місцях. Насамперед, МНВК виконують функцію ресурсних центрів освітніх округів, повноцінне функціонування яких без комбінатів є проблематичним. Важливим завданням є допрофільна підготовка та дієва профорієнтаційна і профілеорієнтаційна робота, результатом якої є вмотивований вибір профілю навчання у старшій школі, а також можлива зміна мотивів до вибору професії.

Зацікавив учасників наради досвід окремих навчальних закладів щодо створення на базі МНВК освітніх центрів до складу яких можуть входити різнопрофільні позашкільні заклади та загальноосвітні школи (вечірні школи).

Голова Координаційної ради МНВК України Леонід Шестаковський загострив увагу на потребу в професійному супроводі профільного навчання. Це, на його думку, дозволить учням профільних класів на практиці спробувати свої сили в обраному профілі та за результатами підтвердити чи скоригувати свій вибір. Професійний супровід може бути реалізований за рахунок введення курсів за вибором «Професійні проби». Навчальні програми зазначеного курсу за вибором за окремими професіями вже пройшли апробацію в Степанівському МНВК Чернігівської області та отримали відповідний гриф Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Також під час наради представлено проект нового Положення про МНВК. Положення розроблялося Координаційною радою міжшкільних навчально-виробничих комбінатів при Міністерстві із залученням місцевих органів управління освітою та громадськості. Проект вже розміщено на офіційному сайті Міністерства (рубрика «Громадське обговорення»).

Учасники наради відзначили позицію МОНмолодьспорту щодо підтримки МНВК. І ця нарада лише підтвердила позитивні тенденції у вирішенні питань функціонування комбінатів. Підтримка Міністерства сприяє покращенню організації діяльності комбінатів на місцях, а в окремих випадках спонукає місцеві органи управління освітою більш ефективно використовувати можливості таких закладів.

Не обійшлося без обговорення гострих питань. Аналізуючи виступи директорів МНВК, а слово надали представникам всіх регіонів, очевидною стала проблема різного трактування нормативно-правової бази діяльності МНВК. Так в двох областях із 25 підвіз учнів до МНВК здійснюють за кошти батьків, а ще в двох – частково за кошти батьків. В окремих регіонах створюють особливі умови складання державної підсумкової атестації з технологій, відмінні від рекомендованих Міністерством.

Хвилює директорів і питання забезпечення МНВК комп’ютерною технікою. До відповідної програми внесено тільки загальноосвітні навчальні заклади, а МНВК, не зважаючи на те, що вони забезпечують виконання Державного стандарту загальної середньої освіти, до програми не включено.

За результатами наради Борис Жибровський дав доручення працівникам МОНмолодьспорту вивчити оголошені питання та відповідно відреагувати: чи внести зміни до нормативних документів, як у випадку з забезпеченням комп’ютерною технікою, чи надати додаткові роз’яснення органам управління освітою, як у випадку з проведенням ДПА.

 

http://www.mon.gov.uaЗасідання Координаційної ради міжшкільних навчально-

виробничих комбінатів України відбулося в Жашкові

 

16 жовтня 2012 р.


Відповідно до плану роботи, на базі Жашківського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Черкаської області, відбулося засідання Координаційної ради міжшкільних навчально-виробничих комбінатів.

Учасники  засідання ознайомились із міжшкільним комбінатом, напрацюваннями його вчителів та майстрів виробничого навчання, матеріально-технічною базою закладу. Особливої уваги, при цьому, удостоївся майданчик для навчання практичного водіння автотранспортних засобів. Також гості переглянули виставку творчого доробку учнів шкіл, що навчаються в МНВК та майстер-клас з водіння легкових автомобілів.

Інформаційно-насиченим виявилося пленарне засідання, на якому виступили представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, Жашківської райдержадміністрації, науковці НАПН України та Уманського державного педагогічного університету імені П. Тичини, Голова Координаційної ради. Виступаючі висвітлили питання діяльності Координаційної ради МНВК; міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, як центрів профільного навчання; дієвої профорієнтації та професійного самовизначення учнівської молоді; проектних технологій у змісті професійно-технологічної підготовки

Дуже плідно пройшло засідання круглого столу. І хоча емоції інколи зашкалювали, вдалося узгодити проект положення про міжшкільні навчально-виробничі комбінати, яке потребувало оновлення. А суперечності полягали в тому, що в  регіонах різняться підходи та вимоги до вирішення одних і тих же питань діяльності МНВК. Проект положення буде розміщено для обговорення на офіційному сайті Міністерства та офіційній веб-сторінці Координаційної ради www.stepanivka.narod.ru.

Окрім цього, було опрацьовано питання розроблення збірників завдань для проведення державної підсумкової атестації з технологій для учнів, які навчаються за технологічним профілем.

З ентузіазмом голови обласних рад директорів МНВК сприйняли наказ Міністерства від 24 вересня 2012 № 1040 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 23 09. 2010 № 904», яким затверджено зміни до Типових навчальних планів та Типових програм професійно-технічного навчання для учнів загальноосвітніх навчальних закладів за професіями: водій мототранспортних засобів (спеціалізація – водіння мототранспортних засобів категорії «А») та водій автотранспортних засобів (спеціалізації – водіння автотранспортних засобів категорії «В», водіння автотранспортних засобів категорії «С», водіння автотранспортних засобів категорії «С1»). Нові Типові навчальні плани та Типові програми приведено у відповідність до вимог Державного стандарту з професії «Водій мототранспортних засобів», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.07.2012  № 801 і Державного стандарту з професії «Водій автотранспортних засобів», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.07.2012 № 802.ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

           7 - 8 червня 2012 року голова ради в Івано-Франківській області Омельян Семенович Штаєр брав участь у засіданні комітету координаційної ради міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, детальніше  або на сайті http://www.stepanivka.narod.ru


radamnvk
Пошук
Календар
«  Серпень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz